Hakkımızda

_

Hakkımızda

Avukat Tuba Güneş

Av. Tuba Güneş, Bursa’da doğdu. Bursa Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Öğrenciliğinden itibaren çeşitli hukuk bürolarında çalışarak özellikle iş hukuku, icra hukuku, ceza hukuku, sözleşmeler hukuku, aile hukuku, bilişim hukuku, ticaret hukuku ve basın hukuku alanlarında deneyim kazandı. İş hukuku alanında bilirkişi raporlamalarının yönetiminde görev aldı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Güneş, İspanyolca eğitimi almaktadır.

Özellikle kadın ve insan hakları alanında çeşitli sertifika programlarına katıldı ve kadın ve insan hakları konusunda makaleler yazdı, hak temelli mücadeleler içinde yer almaya devam ediyor.

Kadın Dayanışma Vakfı ve Birleşmiş Milletler ortak projesi olan Mahkemelerde Kadınların Temsilinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında eğitim aldı, proje kapsamında çalışmaları sürüyor.

İstanbul Barosunun Uluslararası Koruma ve Mülteci Hakları paneli gibi pek çok mülteci hakları çalışmasına katılan Güneş, İstanbul Barosu Kadın Hakları Seminerini ve İstanbul Barosu CMK Seminerini aldı. 2016 yılından beri CMK avukatlığı yapıyor.

DİSK Basın İş Sendikasına hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alternatif Medya Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Güneş, halen derneğin yönetim kurulu üyeleri arasında yer alıyor. Güneş ayrıca, 7 yıl boyunca Çapul TV ve Sendika.Org haber sitelerinde gazetecilik yaptı.

Av. İlke Acar, İstanbul’da doğdu. Özel Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi’ne girdi. Ardından İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Lise yıllarında Amsterdam’da Model United Nations’a (Birleşmiş Milletler Lise Programı) katılarak siyasi krizler üzerine uluslararası konferanslarda sunumlar gerçekleştirdi. Yine aynı yıllarda Berlin ve Münih’te çeşitli dil kamplarına ve gönüllü çalışmalara katıldı. Özellikle Berlin yakınında bulunan tarihi Ausschwitz Nazi Kampı’nda yaptığı çeviriler ve kamptan kaçarak hayatta kalan kişilerle gerçekleştirdiği görüşmeler kendisini insan hakları temelli çalışmalara yöneltti.

Bu etki sonucunda üniversite yıllarında kadın odaklı sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar görev aldı. Üniversite hayatı boyunca İstanbul‘un çeşitli ilçelerinde çocuklara yönelik ücretsiz dersler verdi, ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine atölyeler gerçekleştirdi. Acar, İstanbul Barosu tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Koruma ve Mülteci Hakları ve Sanat-Hukuk panelleri gibi kendisini geliştiren etkinliklere katılmaya devam etmektedir.

Staj döneminde ve sonrasında İş Hukuku, İcra Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Bilişim ve Basın Hukuku ağırlıklı kurumsal bir büroda çalıştıktan sonra kendi bürosunu açan Acar, iyi düzeyde Almanca ve İngilizce ile başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.

Sosyal Medya


    İletişime Geç
    close slider

      WhatsApp chat